Ремонт та оновлення гальмівних колодок вантажівки: правила та етапи

Дбати про стан гальмівної системи — дбати про власне здоров’я. Це знає кожен водій вантажівки. Втрата керування часто закінчується летальним кінцем і для водія, і для всіх оточуючих. ДТП за участю великовантажного транспорту рідко закінчується благополучно. Колодки – серце гальмівної системи, і їхній своєчасний ремонт необхідний.

Колодки чи накладки

На практиці ремонт колодок потрібний не завжди. Вони, як і у легковиків, складаються із двох частин — самої колодки та фрикційних накладок. Зношуються обидва елементи, але накладки роблять це набагато швидше. Найчастіше ремонт полягає у заміні накладок на нові та встановлення оновлених колодок на місце. Фрикційні накладки додаються на клей або заклепки (останній варіант надійніше).

Якщо ж зносилася, вийшла з ладу сама колодка, доведеться міняти її цілком. Накладки у цьому випадку теж змінюють.

Принципи ремонту

Не наступні в пристрої автомобіля вважають, що ремонт — розточити щось, перепаяти контакти. У цьому сенсі ремонт колодок неможливий. Пристрій, що зіпсувався, підлягає заміні, відновити його не вийде. Єдине «відновлення» — наклепування нових накладок.

Але замінювати теж потрібно з розумом. Гальмівні колодки та накладки для них завжди змінюють парами, для однієї осі. В іншому випадку буде люфт, адже стара і нова деталь не збігатимуться розмірами. Це призведе до швидкого руйнування колодок та дасть серйозні наслідки на всю гальмівну систему.

Зношування колодок вантажівки, як і легковика, нерівномірне. На передні осі припадає більше навантаження, ніж задні. Відповідно, чим ближче пара колодок до кабіни, тим частіше їх доведеться міняти.

Процес

Якщо подивитись подробиці на https://rsauto.pro/ , виявиться, що ремонт гальмівних колодок на вантажівці відповідає аналогічному процесу на легковому автомобілі. Різниця лише в одному: у розмірах. Легковик можна підняти домкратом, а з великовантажнем цей номер не пройде. Тому для заміни колодок потрібна станція обслуговування, автосервіс.

Є два способи отримати доступ до колодок. Перший — оглядова яма; дешево й сердито. Більш сучасний, зручний та безпечний – автомобільний витяг. Він піднімає вантажівку на робочу висоту і дозволяє здійснити всі операції з комфортом та гарним оглядом.

Схема роботи проста. Треба зняти колесо, котом барабан чи супорт. Демонтувати пару колодок. Зняти старі накладки, наклепати нові, встановити деталь назад. Або одразу встановити нову запчастину. Залишилося повернути все на місце і ремонт завершено.