Різновиди та моделі насадок на швабру для прибирання квартири та особливості вибору

Раніше швабра була далеко не у кожної господині. Часто, підлога мили вручну речами господарів, що відслужили свій короткий вік і стали непридатними. Зараз промисловість представляє широкий асортимент швабр, що відрізняються конструкцією та вартістю.

Щоб швабра прослужила набагато довше, у продажу є насадка на швабру. Вони бувають двох видів: змінні та стаціонарні. Змінні насадки називаються мопами і виготовлені вони з різних матеріалів: мікрофібри, бавовни, поліестеру, поролону і т.д. Деякі насадки виглядають як звичайні ганчірки, є моделі, що зовні нагадують мотузки або щітки.

Насадки вибираються в залежності від покриття для підлоги:

  • для дерева потрібна насадка, що не залишає надто вологих слідів. І тут оптимальним варіантом стане поролон;
  • мотузкова насадка або махрова, добре вимиє підлогу вкриту лінолеумом;
  • бавовна та поліестер підійдуть для щоденного вологого прибирання, тому що не бояться хімічних засобів для прибирання підлоги.

У продажу зустрічаються досить функціональні моделі швабр, які суттєво полегшують життя домогосподаркам. За рахунок країв, що згинаються, шваброю можна протерти поверхню під невеликим кутом не нахиляючись.

Як правильно вибрати насадку для швабри: що потрібно знати

Швабра є універсальним інструментом, так як з її допомогою можна вимити не тільки підлогу, а й вікна, пластикову стелю та інші поверхні, достатньо правильно вибрати насадку.

Швабри бувають із прямокутною насадкою – це класичний варіант. Трапляються вироби, укомплектовані ще одним видом насадки – трикутною. Вона призначена для миття підлоги у кутах. Користуючись шваброю з такою насадкою, можна мити підлогу не нахиляючись, що дуже важливо для людей похилого віку, які страждають на високий тиск.

У продажу можна зустріти швабри із круглими насадками. Вони бувають у вигляді мотузкового конуса або спідниці з мікрофібри. На кожну з таких пристроїв продаються спеціальні змінні мопи, основним призначенням яких є вид збирання. Їх виготовляють із різного матеріалу:

  • бавовни;
  • мікрофібри;
  • мотузок;
  • поролону.

Мікрофібра добре справляється із щоденним прибиранням. Нею можна протерти поверхню, на яку пролита якась рідина, вона відмінно впорається із собором сухого сміття та брудними плямами. Мотузкова насадка має високу поглинання матеріалу, після прибирання нею, не залишаються розлучення.