Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Що потрібно для працевлаштування у Польщі: поради для трудових мігрантів

Виїжджати на заробітки до європейських країн — давня традиція. Польща — один із лідерів у цьому плані, сюди з’їжджаються з усього колишнього СРСР. Може, зарплати і нижчі за німецькі, зате отримати посаду простіше, а жити трохи дешевше. І взагалі робота у Польщі — чудовий старт для переїзду до Європи на ПМП. До речі, дозвіл на проживання можна отримати вже через п’ять років проживання на території країни.

Кваліфікація та навички

Що ж потрібно від кандидатів?

  1. Спеціальність. Польща потребує висококваліфікованих працівників: програмістів, веб-дизайнерів, фахівців з кібербезпеки, фінансистів, юристів, лікарів, представників вищої управлінської ланки. Наявність профільної освіти та диплома є обов’язковою, досвід роботи вкрай бажаний.
  2. Знання мови. Англійська універсальною не є: її знають лише у великих містах. У спілкуванні зі старшим поколінням допоможе російська, але й вона не панацея. Треба одразу налаштуватися на вивчення польської.
  3. Толерантність. Поляки ввічливі та доброзичливі, тож від іммігрантів вимагають того ж. А ще Польща дуже релігійна країна, причому населення сповідує не православ’я, а католицтво. Релігійні свята вважаються державними, а релігійної нетерпимості ніхто не зазнає.
  4. Наполегливість. Не всі поляки позитивно ставляться до іммігрантів, особливо російськомовних. Доведеться ігнорувати косі погляди.

Документи та дозволи

Для офіційної роботи в Польщі потрібний цілий пакет паперів. Головна — договір з роботодавцем. Без нього не отримати все інше, тому оперативно знайти готову прийняти кандидата польську фірму найважливіше. Після укладання договору роботодавець повинен оформити дозвіл на роботу (їх багато, про конкретні типи дивіться більш інформації на https://workandstaff.net/vacancies/poland/ ). Третій важливий документ – робоча віза, що оформляється самим кандидатом. Обов’язково наявність закордонного паспорта, що діє.

Особливості життя у Польщі

  1. Дешеві продукти, дорогі житло та медицина. Нерухомість — болюче питання для охочих працевлаштуватися іноземців, а хворіти просто неймовірно дорого: у держустановах величезні черги, а приватники деруть багато. Самолікуванням не займешся: без рецепта нічого не продають.
  2. Обов’язковий вихідний. Ніхто не працює в неділю, це теж стосується магазинів. У суботу у супермаркетах величезні черги: усі закуповуються на тиждень.
  3. Все для велосипедів. Поляки люблять двоколісний транспорт: велодоріжок багато, скрізь пункти прокату та велостоянки. Є навіть окремі світлофори для велосипедистів. Вміння їздити велосипедом стане гарною підмогою.
  4. Відсутність побутової корупції. Шоколадка чи пляшка коньяку «у подарунок» для поляків просто немислимі.
  5. Брудне повітря. У Польщі палять багато вугілля, тож у опалювальний сезон на вулицях буквально нема чим дихати. В решту часу димлять фабрики та автомобілі.