Що таке незалежна оцінка бізнесу, які її основні цілі та переваги

Незалежна бізнес-оцінка є комплексом заходів, спрямованих на збір інформації з подальшим оцінюванням рентабельності підприємства та реалізації в умовах сучасного ринку.

Оцінюючи беруться до уваги як матеріальні активи компанія, і нематеріальні (патенти, ліцензії, бренди, ділова репутація).

Незалежна оцінка бізнесу має кілька цілей:

  1. Експерти та замовник узгодять цілі, терміни, вартість та інші умови оцінки.
  2. Проводиться маркетингове дослідження, що включає аналіз ринкової ситуації, конкурентів та галузевих параметрів, пов’язаних з роботою організації.
  3. Оцінювач виробляє розрахунок вартості рухомого та нерухомого майна, розглядає дохідність і реалізованість підприємства.
  4. Оцінка ризиків. Результати оцінки дозволяють оптимізувати управління та підвищити прибутковість компанії.

Замовити незалежну експертизу можна у спеціалізованих організаціях або незалежних оцінювачів, написавши на сайт. При виборі експерта важливо враховувати його досвід та репутацію. Оптимальним варіантом є звернення до перевірених компаній з досвідом роботи.

Основні етапи проведення незалежної оцінки бізнесу

Ця процедура є обов’язковою і виконується покроково:

  1. Підготовчі заходи, метою яких є домовленість між замовником та виконавцем про строки та вартість оціночних послуг.
  2. Ідентифікація та моніторинг підприємства. Спеціаліст вникає в документацію та, при необхідності, виїжджає на об’єкт для проведення огляду та отримання додаткової інформації.
  3. Моніторинг ринку та обстановки. Фахівець займається аналізом кон’юнктури ринку, конкурентів та галузевих умов, що взаємодіють з організацією.
  4. Оцінювач розраховує вартість активів, обладнання, нерухомості, оцінює показники рентабельності та ліквідності.
  5. Складання звіту. Всебічні висновки та розрахунки узагальнюються у письмовому звіті, оформленому відповідно до законодавчих норм.

Перейшовши за посиланням можна дізнатися, що при оцінці бізнесу більшість підприємців припускаються помилок. Щоб цього не сталося, необхідно використовувати повні та достовірні дані, консультуватися з керівниками компанії, ретельно аналізувати довкілля: конкурентів, клієнтів, постачальників та інші зовнішні фактори, що впливають на економіку компанії.