Що треба знати про публікації у Scopus: основні особливості та правила

З кожним роком, база Scopus публікує тисячі наукових статей у всіх сферах і науках. Щоб розмістити на цьому майданчику свій текст, він повинен бути унікальним і відповідати всім вимогам по оформленню.

Поняття про публікації Скопус

У кожній періодиці є свій ряд вимог. Якщо стаття не відповідає їм, то редакція не прийме її на публікацію і відправить на доопрацювання із зауваженнями. Щоб стаття гарантовано проіндексувалася базою, можна замовити публікацію Скопус в спеціалізованих компаніях.

Скопус є найбільшим світовим майданчиком, де зібрані наукові статті та книги з усіх куточків світу. Майданчик відстежує цитати авторів, індексує і фіксує появу унікального контенту. Це інструмент, який допомагає швидко знайти потрібну статтю і виявити початкове джерело цитати. Дуже важлива кількість посилань на роботу у інших авторів. Чим більше посилальної маси, тим популярнішим і авторитетнішим стає початковий автор.

Щоб потрапити в даний майданчик, необхідно знайти авторитетне видання, підготувати унікальний і цікавий матеріал, правильно його оформити і виконати професійний його переклад на англійську мову. Кожна стаття або книга повинна дублюватися англійською. При цьому, Скопус розпізнає онлайн перекладачі, тому краще звернутися за допомогою до справжніх перекладачів і зробити грамотний переклад.

Щодня до редакції надходять сотні матеріалів, але не всі вони проходять на публікацію. На першому етапі необхідно ретельно переглянути свій текст і переконатися в правильності його оформлення. До цього висувають більше вимог, ніж до самого вмісту матеріалу. У статті повинні чітко виділятися всі частини: вступна, основна і висновок. Дуже важливо мати презентабельний зовнішній вигляд і візуальні ефекти.

Якщо матеріал подається в Скопус вперше, рекомендується спочатку переглянути інші опубліковані статті. Так можна порівняти структуру, кількість сторінок, оформлення і стиль подачі вмісту. Таким чином, можна самостійно відредагувати свою статтю перед здачею. Видавці рекомендують дотримуватися наступної структури:

  • введення в тематику статті, завдання дослідження, цілі і мотиви;
  • опис методів дослідження;
  • отримані результати та їх аналіз;
  • анотація;
  • обговорення матеріалу та його важливість у світовій науці.

Тільки грамотно оформлена стаття може потрапити в базу Скопус. Стиль написання повинен бути строгим, але зрозумілим і лаконічним.