Твердопаливні котли Zubr: огляд модельного ряду

Твердопаливні котли українського виробника Zubr займають лідируючі позиції на ринку опалювальної техніки України. Вони широко відомі користувачу. На просторах інтернету легко знайти відео огляди окремих моделей та відгуки від реальних користувачів. Так на сайті https://eccoterm.com.ua/zubr-virobnik представлені моделі з детальним описом, живими фотографіями та технічними характеристиками.

Висока якість виготовлення та достойні показники роботи роблять продукцію бренду конкурентноздатною та цікавою для придбання. Свідоцтвом цьому є популярність серед користувачів. Зубр – виробник, що динамічно розвивається, тому постійно проводить модернізацію вже відомих та випуск нових моделей. В зв’язку з цим інколи може бути складно визначитись з тим який котел Zubr краще купити в тих чи інших умовах експлуатації. В даному матеріалі ми б хотіли внести деяку ясність, зробити короткий огляд моделей, загострити увагу на їх перевагах та недоліках.

Модельний ряд котлів Zubr включає в себе традиційні теплогенератори, шахтні котли тривалого горіння, та котли тривалого верхнього горіння. Кожна з моделей призначена для використання в системах централізованого опалення в якості джерела теплової генерації однак наділена набором індивідуальних технічних характеристик роботи.

Традиційні котли – це найпростіші моделі. Вони мають просту, але досить ефективну конструкцію. Основною перевагою в цьому випадку є низька вартість. Такі моделі підійдуть для періодичного використання або встановлення в якості додаткового альтернативного джерела тепла в приміщенні.

Шахтні котли – сучасний вид опалювальної техніки, наділений гарними показниками ефективності та тривалості горіння. Суть роботи полягає в поступовому, пошаровому спаленню енергоресурсу на нижньому рівні. Камера завантаження має найбільший розмір, що дозволяє отримати найкращу автономність. Шахтні котли Zubr – універсальні. Вони з легкістю спалюють дрова, вугілля, торф, солому і навіть деякі побутові відходи. Найкраще підійдуть для використання в якості основного джерела в системі опалення приватного будинку.

Котли верхнього горіння дещо схожі на шахтні котли, але процес перетворення палива в теплову енергію тут влаштований навпаки. Тобто горіння проходить лише в поверхневому шарі. Камера згорання дещо поступається за розміром. Серед переваг можна виділити більш компактні розміри, простий процес очищення пластинчатого теплообмінника та камери спалення. Це можна сказати середній варіант з гарними показниками роботи то помірною вартістю.