Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Вартість будівництва сонячної електростанції під ключ: які фактори впливають найсильніше

Будівництво сонячних електростанцій під ключ — які фактори найбільше впливають на вартість проєкту, на чому можливо зекономити та чому важливо вірно виконати проєктувальні роботи.

Тип сонячної електростанції, спосіб встановлення фотоелектричних панелей, якість та країна виробництва обладнання — ось три основні фактори, які впливають на те, у що обійдеться будівництво сонячної електростанції під ключ.

Будівництво сонячних електростанцій в Україні: ціна та від чого вона залежить

Основний фактор, який має вирішальний вплив на вартість проєкту сонячної електростанції — це її тип, мережна чи автономна. Кожна з них покликана вирішувати певні цілі, має свої сильні сторони та недоліки:

  • Мережна сонячна електростанція — працює на компенсацію власного споживання електроенергії та дозволяє значно знизити виробничі витрати. Її головний недолік — можливість функціонування лише за наявності зовнішньої електромережі, проблема не вирішується навіть із використанням зовнішніх генераторів.
  • Автономна сонячна електростанція призначена для безперебійного постачання об’єкта електроенергією шляхом накопичення енергії в акумуляторних батареях. Її головний недолік — дуже висока вартість через необхідність придбання накопичувача енергії. При цьому вже через 5-7 років буде потрібна повна заміна всієї акумуляторної групи, а це знову вимагатиме від підприємства значних інвестицій.
  • Ціна мережевої СЕС значно нижче, ніж в автономної, з урахуванням чинних тарифів на електроенергію для комерційних споживачів термін її окупності не перевищить 3 років. Навіть якщо взяти кредит на сонячну електростанцію з першим нульовим внеском, то повністю погасити його можна буде протягом 3,5-4 років (термін залежить від потужності станції, типу обладнання і т.д.).
  • Для забезпечення енергопостачанням енергомісткого виробництва знадобиться накопичувач дуже великої місткості, що робить перспективи окупності проєкту дуже невиразними.
  • Оптимальний варіант використання автономної СЕС — це підтримка працездатності тих процесів, зупинка яких загрожує великими збитками. Або необхідно організувати виробництво/надання послуг у тих місцях, де немає можливості прокласти лінію енергопостачання.

З інших факторів, які впливають на вартість сонячної електростанції, варто відзначити спосіб встановлення сонячних панелей — наземний або даховий. Перший обійдеться дешевше, але подальші виплати, насамперед за оренду земельної ділянки протягом усього періоду експлуатації — а це мінімум 30 років, зводять цю перевагу до нуля. Насправді хоча встановлення дахової станції й обходиться дорожче, але надалі не потребує додаткових виплат.

Ще один важливий фактор, який вплине на вартість будівництва сонячної електростанції під ключ https://rayton.com.ua/budivnytstvo-sonyachnyh-elektrostantsij/, — це вибір обладнання. І тут перевагу слід віддавати перевіреним китайським брендам, саме вони зараз впевнено лідирують на ринку, пропоную продукцію, яка має відмінне співвідношення ціна/якість/продуктивність. Купити китайські сонячні панелі — це придбати фотоелектричні елементи фактично за їхньою реальною вартістю.