Відеонагляд на виробництві: переваги та встановка

Захист виробничих приміщень та територій є обов’язковим для всіх підприємств. Це з можливостями розкрадань, незаконного проникнення, іншими правопорушеннями. Також відеонагляд на виробництві дозволить контролювати правила дотримання техніки безпеки.

Переваги

Відеоспостереження є найзручнішим способом контролю з мінімальними витратами на встановлення. Можна придбати обладняння для охорони, розмістити його у певних точках, та вивести сигнал на віддалений пункт. Це можна довірити своїм штатним фахівцям або замовити послуги сторонньої служби.

Охопити відеоспостереженням можна всі приміщення та прилеглу територію. Камери можуть повертатись, відстежувати рух людей та транспорту, наближати або видаляти об’єкти, працювати в умовах поганого освітлення, включаючи повну темряву.

Системи можуть розміщуватись всередині приміщень та зовні, захищатися від вандальних впливів або негативного впливу середовища. Сучасні камери мають високу роздільну здатність, можуть надіслати чіткий сигнал на будь-яку відстань. Інформація може передаватися провідним та бездротовим способом.

Система дозволяє записувати зображення, щоб можна було потім аналізувати його або надавати як докази при виникненні позаштатних ситуацій.

Встановлення

Існує два варіанти сучасних систем відеоспостереження:

  1. Дротові пристрої у вигляді IP-камер, що передають сигнал по кручений парі. По ній вони отримують харчування для забезпечення працездатності.
  2. Бездротові пристрої, що посилають відомості по WI-FI, для чого знадобиться інтернет. Живлення таких пристроїв частіше здійснюється через автономні акумулятори.

Процес встановлення залежить від типу відеокамер, що використовується. Загалом процедура проводиться так:

  1. Виходячи з площі та конфігурації територій, приміщень, визначається кількість пристроїв, які будуть вести спостереження. Вибирається тип камер: дротові чи бездротові.
  2. Вибираються точки встановлення приладів. Вони повинні мати надійні несучі можливості.
  3. Перевіряються кути огляду відеокамери, можливості її повороту.
  4. Якщо вибрано IP-камери, до них прокладаються провідні магістралі підземним, поверхневим або повітряним способом. Підземні та поверхневі захищають трубами, коробами або накладками, повітряні лінії кріплять до сталевого троса, щоб посилити надійність.

Система зв’язується через роутери, для бездротових ліній, і маршрутизатори для провідних, з пультом керування, де встановлений сервер ПЗ та монітори для прийому сигналу.