Як розірвати шлюб в Україні: покрокова інструкція та корисні поради

Подружні спілки не вічні. Статистика сумна: розлучень дуже багато, особливо у роки шлюбу. Але шлюб та його розірвання — процедури юридичні. Не можна просто сказати: «Я йду». Потрібно подати заяву на розлучення.

Через РАГС

Подати заяву можна до РАГСу. Якщо дивитися подробиці на https://razvod-online.com.ua, видно: умов дві. Досудовий порядок працює, якщо обоє хочуть розлучитися і подають заяву разом. Потрібна особиста присутність обох. Якщо вона неможлива з поважної причини, другий чоловік повинен подати завірену у нотаріуса заяву за нього.

З цього правила є виняток. Розлучитись можна в односторонньому порядку, якщо чоловік зник безвісти або був визнаний недієздатним. Він просто не в змозі виявити свою волю.

Друга умова – відсутність дітей. Навіть якщо шлюб розривається добровільно, одна наявність дітей переводить їх у судовий порядок.

Комплект документів невеликий. Потрібні паспорти та свідоцтво про шлюб. Необхідно сплатити держмито.

Через суд

Тут варіантів два. Якщо є неповнолітні діти, але подружжя хоче розлучитися, справу розглядають окремим порядком, адже суперечки немає. Подається загальна заява. Крім паспортів та свідоцтва потрібні довідки про доходи та письмовий договір, що визначає подальше утримання дітей (з ким живуть, який внесок у забезпечення нормального життя робить другий батько, умови зустрічей). Вже за місяць пару розведуть.

Якщо суперечка є (другий чоловік не згоден, потрібно ділити майно, є питання, з ким залишити дітей), доведеться подавати позовну заяву. Це роблять за місцем проживання другого чоловіка (відповідача). Справа триває максимум рік. Парі дають час на примирення, потім вирішують питання спільного майна та дітей.

Поки дружина вагітна, позовне подати не можна. Також не можна розлучатися протягом року після народження дитини.

Розлучення онлайн

Це все складно та довго. Доведеться зібрати купу документів, а результат (якщо немає взаємної згоди) не гарантовано. Варіантів немає? Адже неправдах можна організувати розірвання шлюбу онлайн.

Досвідчені адвокати підготують пакет документів, складуть за вас заяву та надішлють докладну інструкцію. Вам залишиться лише надіслати папери до суду Укрпоштою. Згода чоловіка не потрібна. Навіть бути присутнім на суді не доведеться! Позитивне рішення ви також отримаєте поштою.

Адвокатське бюро надійне. З 2018 року суд виносить по шлюборозлучних процесах, у яких вона брала участь, лише позитивні рішення. Можна навіть перекласти документ іноземною мовою з апостилем. Саме розлучення триває два-три місяці — минає дуже швидко. Суцільні плюси.