Кералітичні засоби — основні правила використання та призначення

Косметологія винайшла багато засобів для ідеального красивого тіла. Багатьма з них можна скористатися в домашніх умовах. Кералітичні засоби – вкрай корисні препарати, якими активно користуються і чоловіки, і жінки.

Концепція

Кератолітичні засоби призначені для розм’якшення та видалення ороговілого шару шкіри. Фактично це контрольований хімічний опік. За дотримання техніки безпеки вони практично не мають недоліків і відрізняються крайньою ефективністю.

Усі кератолітики поділяються на три групи:

  • лужні — найагресивніші та найнебезпечніші;
  • кислотні — середньої ефективності;
  • з сечовиною — ступінь небезпеки та ефективності залежить від концентрації.

Призначення

Кератолітики повинні видаляти ороговілі ділянки шкіри. Якщо йдеться про руки, це, звісно, кутикула. Кератолітичні засоби – обов’язковий етап перед професійним манікюром. Більш агресивні склади використовуються для педикюру: вони ефективно видаляють мозолі, натоптиші, тріщини, повертають м’якість та ніжність шкіри. Результат нагадує відмочування, але настає набагато швидше. А ще його кератолітики можна застосовувати на тонкій ніжній шкірі та при ослаблених нігтях.

Кератолітичні засоби показані при гіперкератозі. Через цю хворобу ороговіння шкіри відбувається занадто швидко, і спеціальні розм’якшувальні склади стають єдиною можливістю комфортно позбутися старого епідермісу.

Правила застосування

Якщо купити косметичні кералітичні засоби, в комплекті буде обов’язково інструкція. Перед використанням засобу її потрібно ретельно прочитати. Якщо слідувати написаному, кератолітики не завдадуть шкоди.

Спочатку шкіру потрібно підготувати – вимити та витерти. Потім нанести засіб на проблемну ділянку та почекати не більше 5 хвилин. Після позбавитися від засобу. Лужні та кислотні склади потребують нейтралізатора, препарати на основі сечовини просто змиваються водою. Далі шар шкіри, що розм’якшився, необхідно зняти. Для манікюру застосовують апельсинову паличку та пушер, для педикюру пилку, ножиці, кусачки. Готову очищену поверхню необхідно обробити — змити частинки, що залишилися, і застосувати зволожуючий лосьйон.

Лужні та кислотні кератолітики не можна застосовувати довго: вони негативно впливають на структуру шкіри. Кошти на основі сечовини, навпаки, доведеться застосовувати часто і протягом тривалого періоду. Тільки так вони будуть ефективними.